Folyószámla-hitelkeret

A folyószámla-hitelkeret egy kifejezetten bankszámlához kapcsolódó hitel, amely megnyújtja az egyenlegedet és ezzel a mozgásteredet a pénzügyi tranzakcióid során.

A folyószámla-hitelkeretet akkor adják a bankok, ha jövedelmed érkezik a náluk vezetett bankszámlára és már legalább három hónap óta fennáll ez az állapot. A keret mértéke a jövedelmeddel arányos, esetleg annak többszöröse is lehet.

A keret hozzáadódik a mindenkori egyenlegedhez, így annyival többet költhetsz. Ha emiatt már a hitelkeretedben vagy, akkor az egyenleged negatív lehet, de ez a hitelkeret mértékéig szabályos.

Ha az egyenleged a folyószámla-hitelkeretben tartózkodik, akkor minden jóváírás automatikusan a tartozásodat csökkenti, és minden terhelés növeli azt.

A folyószámla-hitelkerethez költségek (pl. rendelkezésre tartási jutalék, prolongációs jutalék, folyósítási díj, hitelkamat,stb.) kapcsolódhatnak és akkor is lehet díja, ha nem használod.

A folyószámla-hitelkeretet a bank kifejezetten a jövedelmeddel arányosan szabja meg azért, hogy a fizetésed mindig feltöltse azt, azaz legalább egy hónapban egyszer visszafizesd a hitelt (vagy jövedelemhez viszonyított többszörözés esetén annak egy részét). Ez a legnagyobb veszélye is egyben, hiszen könnyű vele hitelcsapdába kerülni. Egyszer elköltöd a hitelkeretet és utána már mindig azon belül mozogsz csak az egyenlegeddel: a fizetésed feltölti, a fizetésed elköltése pedig megterheli a hitelkeretet. Érdemes apránként visszafizetni a folyószámla-hitelkeret tartozást.

Bajnok Plusz számlacsomag
  • 40 000 Ft jóváírási akció szelfis számlanyitással
  • havi 4 darab ingyenes ATM forint készpénzfelvétel belföldön
  • jóváírási feltétellel havi 990 Ft-os számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • K&H szép kártya érintésével fizetés egy boltban
    Bankszámla

    K&H SZÉP Kártya – minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    A K&H SZÉP Kártya egy olyan fizetőeszköz, amellyel belföldön több ezer szálláshelyen, étteremben, vagy szabadidős élmény igénybevétele során fizethetsz. A munkáltatódtól olyan juttatásokat kaphatsz a K&H SZÉP Kártyádra, amelyek a bérként történt kifizetéseknél kedvezményesebben adóznak, ezáltal több pénzt költhetsz el ugyanannyi munkáltatói juttatásból. Ez az útmutató arról szól, hogy hogyan, milyen feltételekkel használhatod a K&H Bank által kibocsátott SZÉP Kártyát.

    frissítve: 2024. január 1.
  • A CVC kód birtokában könnyű ellopni a bankkártyádat és pénzedet
    Bankszámla

    CVC kód: mi ez és miért jó, ha tudsz erről?

    Amikor először vásároltál online, lehet, hogy a folyamat meglepően könnyen ment, ám a végén volt valami, aminél elakadhattál: a CVC kód okozhatott némi fejtörést. Mi is az, hol is van? Most a felszín mögé megyünk kicsit, hogy többet megtudhass arról a bizonyos három számjegyről: hogyan tudja megvédeni a pénzedet, mire utal, ha esetleg valahol nem kérik a kódot, vagy éppen melyek azok a szituációk, ahol a kód már nem nyújt védelmet a tolvajok ellen.

    frissítve: 2022. szeptember 19.
  • Férfi készpénzt vesz fel OTP ATM-ből
    Bankszámla

    OTP ATM: Így használd olcsóbban az OTP-s bankautomatákat

    Az OTP ATM-ek használata egyáltalán nem bonyolult, mint azt bizonyára régen megtanultad már. Az már korántsem biztos azonban, hogy minden funkcióját ismered és kipróbáltad, például a bankszámlára történő befizetést. Ebben az útmutatóban mindent egy helyen megtudhatsz ezekről a funkciókról. Megmutatjuk azt is, hogy havonta mennyi pénzt vehetsz fel ingyen és azt is, hogy van-e olyan OTP-s bankszámla, amivel még többet spórolhatsz.

    frissítve: 2024. március 30.