Elektronikus bankkártya

Az elektronikus bankkártya azt követően jelent meg, hogy már számottevő korábbi bankkártya-elfogadóhely állandó elektronikus összeköttetésre váltott a bankkal. Ez már egy akkora hálózat lett, amelyre önmagában lehetett egy kártyatípust kibocsátani, ez lett a csak elektronikus környezetben használható bankkártya.

Ezek a kártyák a korábbi verziótól abban térnek el, hogy a kártyaszámok nem emelkednek ki a kártya síkjából, hanem vésettek. Ezzel nem használhatók papír alapú elfogadóhelyeken, hiszen a kártya adatai nem másolhatók át az önátírós bizonylatra.

A kettő között az a különbség, hogy ha csak elektronikus elfogadóhelyen használható egy bankkártya, akkor minden alkalommal kell a bank engedélye a kártya használatához, ezzel pedig minden alkalommal értesül a tranzakciókról, így azonnal levonhatja a kártyabirtokos egyenlegéből. Ha pedig már nincs rá fedezete, akkor elutasítja a tranzakciót.

Ezzel a bank biztonságos környezetet teremt a maga számára, hiszen nem lehet szó fedezetlen költésről, ami számára kockázat. Ügyféloldalon előny, hogy az elektronikus bankkártya jóval kedvezőbb pénzügyi feltételekkel és olcsóbb éves díjjal igényelhető, mint a dombornyomású bankkártya.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Ügyintéző mosolyog az OTP ügyfélszolgálat pultjánál egy ügyfélre
    Bankszámla

    Ebben segít neked az OTP ügyfélszolgálat 2024-ben

    Az OTP ügyfélszolgálat telefonon, cseten, e-mailben és személyesen, a bankfiókokban egyaránt segítséget nyújt. Ebből az útmutatóból megtudhatsz mindent arról, hogy melyik ügyet milyen csatornán keresztül intézhetsz el az OTP ügyfélszolgálaton. Megtudhatod továbbá azt is, hogy pontosan hová fordulhatsz, ha az OTP ügyfélszolgálatot keresed.

    frissítve: 2024. február 17.
  • SWIFT kód megadása mobilbankban
    Bankszámla

    SWIFT kód, IBAN szám, BIC kód: bankonként megmutatjuk és mindent elmondunk róluk

    A SWIFT kód, BIC kód és az IBAN számlaszám ismerete elengedhetetlen lehet a nemzetközi utalásokhoz, akár kapsz pénzt, akár küldesz. Ebből az útmutatóból megismerheted ezeket a kódokat, illetve hogy hogyan találhatod meg őket.

    frissítve: 2023. július 16.
  • QR kód lefényképezésével fizetés mobilról
    Bankszámla

    Így használd a mobilodat QR-kódos fizetésre

    A QR-kódos fizetés egy feltörekvőben lévő fizetési mód Magyarországon. Ez elsősorban abból következhet, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy fizetési szabványt épített rá, amit aztán az állam ingyenessé tett, hogy ezzel segítse az elterjedését a szintén ingyenes alternatíva, a bankkártyás fizetés mellett. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a hazai azonnali fizetési rendszerre (AFR) épülő QR-kódos fizetéssel és bemutatjuk az alternatíváit is.

    frissítve: 2024. január 12.